TOUCH GAME TABLE

ÚJDONSÁG! Négy Touch Game Table asztalunk lehetőséget biztosít a társasjátékok szerelmeseinek, hogy ez teljesen új élményben részesüljenek. Ezeken a modern asztalokon egyszerre 1-4 játékos élvezheti a számos különböző játék kihívásait, ingyenesen! Remek időtöltés bármely korosztály számára.

Ízelítő az elérhető játékokból:

  • Szópárbaj: Fogy az idő, miközben újabb és újabb szavakat raksz össze a megadott betűkből. A szavakért kapott pontok pedig a versenyautódat viszik előre. Az győz, aki a játék végéig a legtöbb értékű szót állítja össze.
  • Bee-Smart: Társasjáték 2, 3, 4 főre. Cél, hogy a méhecskéd a legtöbb értéket gyűjtse a virágokról, de közben a többiek elfoglalhatják az oda vezető utat. Sebaj itt több életed van!
  • Mahjong: Sokan szeretik ezt a játékot, de a TouchGametable itt is más: egyrészt azért, mert egyszerre négyen is kapkodhatják az azonos kártyákat, másrészt a hagyományos virágos-jeles kártyák mellett szorzótábla kiosztás is van, főleg kisiskolások kedvéért: mégiscsak jobb játékban gyakorolni, mint magolni.
  • Puzzle: Választhatsz képet, de azt is, hány részre ossza fel a játék. Kezdésnél csak néhány elemet láthatsz, de az biztosan illik valahová. Az elem formája segítség: derékszögű, ha valamelyik sarokba való.
  • Snake: A kis hernyóból úgy lesz nagy kígyó, hogy egyre nagyobb kristályokat fal fel a táblán, ahogy a játékos irányítja. Ha eléri a tábla szélét, a szemben lévő oldalon visszatér. Az győz, aki a legnagyobbra hizlalja a kígyót anélkül, hogy ütközne.
  • Sudoku: Itt együtt oldjuk meg a nagy sudoku feladványt, minden játékos ugyanazon a táblán dolgozik. Lehet érvelni, próbálkozni, a végén mindenki annyi pontot kap, amennyivel hozzájárult a tábla kirakásához.
  • TeDoku: Kicsit tetris, kicsit Sudoku, de teljesen TouchGameTable játék: a Tetris formákat kell elhelyezni a 9*9 mezős táblán. Ha sikerül egy egész sort, vagy egy 3*3 mezőt kirakni az pontokat ér és tovább folyik a játék. Az elemeket lehet forgatni, de még cserélni is – némi pontlevonásért cserében.
  • City Hunter: Ki tudja megtalálni Európa fővárosait? És Ázsia, Amerika fővárosait is megpróbálnád? A játékban mindenki minden körben 3 feladványt kap. Amennyi km-t téved, annyi pontot kap. Lehet zoom-olni valamennyit és csúsztatni a térképet, hogy pontosabban eltaláld a várost. Csuda jó fejlesztő játék és nagyon élvezetes!
  • Memory: Választhatod, hogy kevesebb kártyából, vagy többől álljon, állatos, autós, vagy Budapestről szóló képek legyenek. Egy biztos: ha óvodás van a társaságodban, vesztésre vagy ítélve 99% eséllyel. Ők a legjobbak ebben a játékban.
  • Amőba Plusz: Amit az iskolában a pad alatt kockás papíron játszottak régen, azt digitálisan kicsit felturbóztuk. Így pl, ha a színeddel körbe tudsz keríteni egy mezőt, az is a te színedet kapja, s lehet épp ezzel lesz meg a sor és a győzelem!
  • Fun history: Saját játék ez is, amit sehol másutt nem játszhatsz így. Sorba kell állítani az eseményeket. Csak itt nem a háborúkról, hanem más jelentős eseményekről tanulunk játszva: mikor találták fel a gyufát, mikor koncertezett a Queen Budapesten, mikor jelent meg a CD, vagy mikor lett olimpiai bajnok először Szilágyi Áron.
  • Malom: A klasszikus malom játék, de itt is lesz pár kis meglepetés. Remek mini stratégiai játék, amit nem győz az ember újra és újra játszani. Közben fejlődik a gondolkodás és a gyerekek türelme is.
  • Sakk: A nagy klasszikus kb 8 ezer éves játék, amit eredetileg hadászati stratégia tervezésére találtak ki a legendák szerint. Az viszont biztos, hogy aki ezzel a játékkal pallérozza az elméjét, az világos és hatékony gondolkodásra tesz szert a hétköznapi életben is.
  • Leghosszabb út: Saját játék mechanikával működő társasjátékunk évek óta a legnépszerűbb 3 között van. Utakat kell építeni a megadott elemekből, amin vonalak jelképezik az utat. Mivel lerakás előtt rákattintással elforgathatók, beállíthatók a csempék, végtelen sok variációban lehet építeni. Figyelembe kell venni azt is, hogy a saját utunk mennyire kedvez a többieknek: előfordulhat, hogy hosszabb utat hozunk létre másnak, mint magunknak.
  • Scrabble: Itt mások a szabályok, mint az ismert dobozos szókirakó játéknál: semmi sincs kőbe vésve, de minden kirakott szót el kell fogadjanak a többiek is. A tábla viszont odafordul a soron következő játékoshoz.
  • Rulett: A szabályok azonosak a casinoban játszott ruletthez, de valódi pénzesőre nem számíthatnak a játékosok, itt csak a győzelem jó érzése a jutalom, és a virtuális zsetonok. Az persze szaporodhat, ha melléd áll a jószerencse.
  • Running sushi: Sok nevetés forrása ez a játék, és ugyanolyan vadászat élmény, mint egy running sushi étteremben. Középen a futószalagon sorra érkeznek a kis tálkák a sushi falatokkal. Minden játékos előtt is szerepelnek falatkák. Amikor olyan étel jön a szalagon, ami előtted még fehér tányérkán van, gyorsan kattints az előtted lévő tálkára. Így megszerezted a falatot és a tányérkád színe változása mutatja ezt.Találd meg elsőként az összes tálkát, ami előtted van és megnyered a játékot!
  • Színek csatája: Furfangos módon ahová lépsz, annak a mezőnek a színe kötelezi az ellenfeledet: ő csak azzal a színnel léphet, amilyen színű mezőre léptél. A cél pedig az, hogy egy bábuddal bejuss ellenfeled alapvonalára. Egyszerre kell gondolkodnod a magad célja szerint, és kiküszöbölni, hogy az ellenfeled beérjen az alapvonaladra. Márpedig akár egy lépéssel megteheti, mert akármennyit haladhat vízszintesen, függőlegesen, vagy átlósan előre.
  • Tree tower: Ezt a pasziánsz változatot 4 oldalról 4 játékos is játszhatja. Egymással és az idővel is versenyeznek. A három lerakásból lehet hozzáilleszteni a kezdőlaphoz egyel kisebb értékű, vagy egyel nagyobb értékű lapot a francia kártya szabályai szerint: 2-3-4-5-6-7-8-9-10-J-Q-K-A 20.
  • Magyarország városkereső: Kinek ne izzadt volna a tenyere, amikor a táblánál kellett földrajz órán rábökni, hol lehet egy város a térképen.. A hetedikes fiúnk osztályában önként és boldog odaadással játszották 2* 1,5 órán át, egy osztálybulin. Aztán az egyik kislány odasúgta nekem: “Csak a föcitanár meg ne lássa, mert órán nem ilyen jó buli!
  • Tangram: Japán eredetű kirakós játék, amelyben egy adott figurát különböző méretű háromszögekből kell kirakni. Elforgathatók az elemek, de így sem olyan egyszerű, mint elsőre látszik.
  • Gyufa matek: Akinek jó matematika tanára, vagy játékos kedvű nagypapája volt, az tudja milyen érdekes egyszerre figyelni 2 dolgot: stimmeljen a matek példa és a számok formája is. Hiszen 1 gyufaszál áthelyezésével kell helyessé tenni a matek példát.
  • Dáma: Ez a régi dobozos játékokból ismert logikai játék ma is népszerű, főleg, hogy nem vesznek el a korongok.
  • Szókereső: Itt az győz, aki megadott betűkből adott idő alatt a legtöbb szót rakja össze. Igen ám, de a végén sorra el kell fogadtatni a szavakat és csak akkor ér pontot, ha minden játékos jóváhagyta. Kitalált szavakkal lehet próbálkozni, de indokolni kell: ha elmagyarázod mit jelent és a többiek elfogadják, kapsz pontot. Értelmes szavak kerülhetnek elő a nagyi szótárából és majd elmondja az unokáknak mi az a venyige, mi a kas, a szakajtó, vagy a kovász. Cserébe ő is megtudhatja mit jelent a szerver, a felhő, vagy a sneeker. És így beszélgetés is lesz!
  • Szókirakó: A megadott betűkből egy főváros, vagy ország neve állítható össze. Az győz, aki legelőbb kirakja. Sok kört szoktunk játszani ebből is, a gyerekek pedig szépen megtanulják a fővárosokat, országokat.
  • Mesterlogika: Milyen színek milyen sorrendben szerepelnek a feladványban, amit a TGT állít össze? Ezt kell minden játékosnak kitalálnia. Sokan ismerhetik az X generációból: azelőtt csúnya barna dobozban adták kis műanyag gombákkal, fekete-fehér tüskékkel.
  • Hu. Hotelkereső: Mindenki 3 hotel nevét kapja egymás után, a térképen rá kell bökni, hol lehet. Annyi pontot kap a játékos, ahány km-t tévedett. A cél viszont minél kevesebb pontot gyűjteni. Ezt az eredetileg a Szállodaszövetség éves közgyűlésére készült játékot véletlenül fenn felejtettük a többi között a rendezvény után. Olyan népszerűvé vált, hogy nem is vettük le!
  • 2048: Türelem és jó helyzetfelismerés kell, hogy a 2 pontot érő elemekből minél nagyobb értékűeket adogass össze. De persze ez is kicsit más, mind online, hisz egymás ellen is kell játszani. 2-3-4 fő harcol.
  • Barricade: Aki a “Ki nevet a végén” játékot szerette, az ezt az akadályokkal fűszerezett változatot imádni fogja. Azt persze nem biztos, hogy tetszeni fog, amikor a többiek elállják az utat, de vissza is lehet vágni egy jó húzással!

Akciós Ajánlatok